MEDININKAI XIV AMŽIUJE

 LDK istorinės rekonstrukcijos festivalis
“MEDININKAI XIV AMŽIUJE”
“...ir sutelkė Jis stiprią kariuomenę iš visų savo žemių...”
2013 m. rugsėjo 21-22 d.
Vilniaus raj., Medininkai, Medininkų pilis

 

 

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

Rugsėjo 21 d., šeštadienį,  pernai po rekonstrukcijos lankytojams atvėrusioje vartus  Medininkų pilyje (30 km į PR nuo Vilniaus, ties pasienio su Baltarusija postu), antrą kartą vyks LDK istorinės rekonstrukcijos festivalis „Medininkų pilis XIV amžiuje“.  Renginį organizuoja Senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“ ir Trakų istorijos muziejus.

Renginys unikalus tuo,  kad jame visi dalyviai: amatininkai entuziastai, kariniai istoriniai klubai pristatys griežtai XIV-XV amžiaus LDK ir tuometinių jos kaimynų buitį bei karybą. Tai ypatingas laikmetis LDK istorijoje. Vytenis, Gediminas, Kęstutis ir Algirdas, Vytautas – mūsų didieji kunigaikščiai savo kovingumu, išmintimi ir galinga dvasia žinomi visai Europai, tūkstančių kilometrų spinduliu vedę  narsius vyrus į pergalingus žygius, eiklių žirgų kanopomis drebinę garsiausių ir galingiausių karalysčių žemes. Tai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pagoniškos imperijos krikščioniškoje Europoje klęstėjimo laikmetis.

Apie šį laikotarpį žinoma labai nedaug. Pagrindinė renginio idėja – bandyti užpildyti tą spragą, kruopščiai atrenkant festivalio dalyvius (ypatingas dėmesys  skirtas istorinės rekonstrukcijos klubų XIV-XV a. aprangos ir šarvuotės istoriniam pagrįstumui), kaip įmanoma rimčiau pristatyti tuometinių LDK gyventojų ir jų priešų buitį, gyvenseną, amatus, karybą, papročius, muziką.

Festivalio tema pasirinkus siaurą istorijos tarpsnį, dalyviai susirinks iš buvusių LDK žemių. Renginyje dalyvaus Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos istorinės rekonstrukcijos klubai.

Šiemet pristatysim ir du unikalius senovinio sporto reginius: Lietuvių liaudies imtynes ir viduramžių „futbolą“ -, žaidimą nuo kurio ir išsivystė ši populiari sporto šaka.

Festivalyje numatoma daug veiksmo – gyvai pristatomų amatų, žaidimų, rungčių ir pasilinksminimų: visą dieną  bus galima šaudyti iš lanko, savo taiklumą išbandyti mėtant akstį, sudalyvauti tarptautiniame viduramžių futbolo turnyre (susirungs Lietuvos, Baltarusijos, Latvijos ir Lenkijos komandos), pasimokyti ir savo kailiu patirti Lietuvių liaudies imtynes, dalyvauti verdant midų ir netgi jo paragauti. Bus prekiaujama gardžiais Kulinarinio paveldo patiekalais,o troškulį numalšinsit skrandžiui mielu tikru  Aukštaitijos krašto „Piniavos alučio“ bravoro alumi.
Karių stovykloje visą dieną bus eksponuojama XIV –XV amžiaus  LDK kariuomenės ir Teutonų Ordino šarvuotė ir ginkluotė, kurią galėsite pasimatuoti.

Festivalio metu jūsų lauks dar vienas unikalus reginys – komandinės karių pilno kontakto kovos, kurios yra tiek tikroviškos, kad silpnų nervų žiūrovams žiūrėti nerekomenduojamos.

Renginio kulminacijoje – didžioji kova, kurios metu išvysite tikrovišką mūšio tarp LDK kariuomenės ir Teutonų Ordino inscenizaciją.

Daugiau informacijos: http://www.vilkatlakai.lt/ ir Facebook


Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:
Arūnas Bugvilionis, Senovės baltų kovų brolijos „Vilkatlakai“ viršaitis, tel.: +370 610 36305, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

RĖMĖJAI
RENGINIO DRAUGAI