Pradžia
Apie
Metraštis
Archeologija
Žemėlapis


Apuolė 2004
Apuolė 2005
Apuolė 2006
Apuolė 2006 (english)
Apuolė 2007
Apuolė 2008
Apuolė 2009
Apuolė 2010


Apuolė 854 - 2008

Dalyviai   Programa   Informacija   Rėmėjai   Organizatoriai  

Informacija lankytojams


Penktasis jubiliejinis Baltijos jūros regiono senovės genčių karybos ir amatų festivalis “APUOLĖ854” vėl siunčia žygūnus po Lietuvą sukviest visus mūsų Tėvynę ir Jos istoriją milinčius žmones į sambūrį rugpjūčio 23-24 dienomis!

Brangūs “APUOLĖ854” festivalio dalyviai(dalyviais vadinu visus apsilankiusius mūsų šventėje,visus kurie savo tyru nusiteikimu ir geranoriškumu prisidėjo prie bendro Apuolės šviesaus ir be galo švaraus veido).Pagalvojus sunku patikėti,kad susitiksim jau penktą kartą.Pradėjus savo kukliomis pajėgomis dabar sulaukėm ir galingos rajono valdžios paramos.Apuolė paskelbta rajono prioritetiniu renginiu.Tai pasiekimas.Bet didžiausias pasiekimas,manau - tai Jūsų,brangieji,geri atsiliepimai apie šventę.Niekad nesistengėm daryti didelės reklamos,dabar manau tikrai jos didelės niekad ir nebedarysim.Žmonės atvyksta gera valia,išgirdę gerus atsiliepimus,o tai ir yra svarbiausia reklama.Taip kasmet mūsų Apuolė “apgyvendinama” būtent tais žmonėmis,kurių labiausiai ir reikia,kurių labiausiai ir laukiam.Niekados Apuolėje nebus pardavinėjami bilietai,juk ar galima reikalauti pinigų iš sau brangių žmonių?!O tai manau yra pagrindinė festivalių sukomercialėjimo(tai yra nupušimo)priežastis.Jei kada nors taip įvyks,nušaukite mane užnuodyta strėle !

Kalbant apie viduramžių istorinių klubų pasaulį Apuolė jau tapus viso pabaltijo centriniu renginiu.Latviai(SENZEME,VILKAČI,UGUNSZYME) ir Estai(REAS) nebeįsivaizduoja veiklos be Apuolės,Lietuviai(VILKATLAKAI,KOVARNIS, VARINGIS,PRŪSAI BE ŽEMĖS,UTGARDAS) taipog (-: Dėkoju Protėviams ir mūsų Dievams,neįtikėtinai ir labai simboliškai pirmoje Apuolėje dalyvavo Danų vikingų palikuonys.Bandžiau šiemet prisikviesti Norvegų,deja komfortas šiais laikais vikingus pavertė bailiais lepiais kiškučiais... Na bet galim pasidžiaugti puikiais draugais iš vakarų,mūsų kaimynais Lenkais.Jau treti metai mūsų Lenkų kolegos savo gyvenimo irgi nebeįsivaizduoja be Apuolės.Ir tai rimčiausi Lenkijos klubai:WATAHA,WALHALLA,TRYGLAV,KRUKI, NORDELAG.Šiemet vėl atvažiuos jų rinktinis būrys po WALHALLA vėliavom.Atvyks ir naujų pajėgų iš Lenkijos:”TRZASKAWICA”. Kasmet labai domisi ir netgi patys prašosi Baltarusai.Deja Šengeno sutartis atitolino mūsų bendravimą.Bet noras aplankyti Apuolę yra karštesnis nei aukštos valstybių sienos ir šiemet vėl susitiksim su VINLAND ir OIRA.

Karių pakaks,kad susigrumtų Kovos Rate dėl stipriausiojo vardo.Na ir aišku mūsų laukia vikingų-kuršių mūšiai.Šiemet buvusių pilies vartų vietoje atstatysim Apuolės vartus,taigi vikingams bus dar sunkiau įveikti kuršius.

Žiūrovai vėlgi galės pašaudyti lanku,pamėtyti į taikinį kirvį,ietį.Norintys pasijusti senovės kario kailyje galės pasivaržyti kariškose rungtyse.Žaisim senuosius žaidimus “jautį”,”genį” .Prisiminsim senovinį mūsų žaidimą,kuris dar vis gajus Žemaitijoje,”mušim ripką”.Nugalėtojai bus apdovanoti.

Archajinio folkloro pasaulyje Apuolė vėlgi užima nepaskutinę vietą.Kadangi Latvijoje šis judėjimas turi gylesnias šaknis nei Lietuvoje todėl taip ir gaunasi,kad daugiausiai Apuolėje atlikėjų-Latviai.Galima pasidžiaugti,kad mūsų šventė prisidėjo prie archajinio folkloro propagavimo Lietuvoje.Šiemet apart Latvių VILKI,AULI,VILKAČI,LAIVA dalyvaus jau ir būrys Lietuvos archajinio folkloro kolektyvų DEVYNIARAGIS,KURŠIUKAI.

Be galo malonu,kad savo tvirtu pečiu nuo pat pradžių mus paremia ir eksperimentinės archeologijos klubas PAJAUTA. Šiemet jų gretas papildys Vilniaus puodžių cechas.Taigi be jau anksčiau pristatinėtų IX a. amatų(ginklakalystės,tekstilės(juostų vyjimas,rūbų siuvimas,audimas,nėrimas adata),auksakalystės,stiklo karoliukų gamybos,odininkystės(batų,gertuvių,druskinių, piniginių gamyba),buities rakandų iš beržo tošies,liepos karnos ,muzikos instrumentų gamybos,senosios žoloninkystės ir medicinos)nuodugniai savo amatą pristatys ir puodžiai(vietoj lypdys indus,vietoj išdegs).Be to Pakruojo ketvirtos kartos aludariai pristatys senąją alaus gamybą,mėgėjai būtinai gaus paragauti. Šiemet pirmą kartą pagal IX a. receptus ir technologijas bus gaminamas maistas festivalio dalyviams ir svečiams(nuoširdžiai dėkojame ponui Giedriui Vilpišauskui,kuris maloniai sutiko pasidalinti savo žiniomis apie viduramžių maisto gamybą ir pats Maestro diriguos puodams ir šaukštams!).Smaližiai bus pamaloninti (-; Na ir belieka paminėti dar vieną naujovę.Šįkart Apuolėje taukšės ne tik kalvio priekalas,bet ir akmenkalio kaltas.Vikingai po savo žygių yra palikę daug paminklinių akmenų išmargintų runomis(kuriuose iškaldavo tekstus šlovinančius jų pergales,pavykusias pavojingas prekybines keliones).Yra keli tokie akmenys ir baltų žemėse.Šiemet mes numatę pastatyti savo akmenį mažąjam Apuolės jubiliejui paminėti.Pagal esamus vikingų paminklinius mes pastatysim savo akmenį šlovinantį mūsų Protėvių pergalę ir Apuolės jubiliejų.

Kuo nuoširdžiausiai kviečiu visus atvykti į šią nuostabią vietą juk ten susirinks visi geriausi Lietuvos Žmonės!Puikiai praleistą laiką,skanų maistą,gaivų ir šaltą alų linksmą kompaniją garantuojame!Palapinių miestelis,maudynės Brukio upelėje.Įėjimas nemokamas.Laukiu Jūsų mielieji.

Apuolės Kunigaikštis Bugvilas Budrusis Aras
© Senovės baltų kovų brolija "Vilkatlakai"